– Najvise operacija u toku svoje karijere, (1924-1978) izveo je Dr. Robert B. Meklur (rodjen 1901.) iz Toronta, Kanada. On je „odradio“ ukupno 20.423 velike operacije.
– Najduza operacija za koju se zna, iz razloga hirurskog nadzora kao suprotnog medininskome, trajala je 96 sati, a izvedena je nad Gertrudom Levandovskom izmedu 4. i 8. februara 1951. godine. Pacijentrkinja je imala slabo srce, pa su ljekari tokom operacije morali da budu krajnje oprezni.
– Najmanja digitalna kamera napravljena je u Japanu. Proizvodzac ove kamere-igracke je poznata japanska firma „Tomy“ koja se bavi proizvodnjom igracaka. Ova kamera, pod imenom Mexia, teska je samo 113,5 grama. Njome se moze snimiti i u njenu memoriju pohraniti 15 fotografija.
– Najvise nagrada „Oskar“ Americke akademije za filmsku umjetnost i nauku osvojio je slavni Volt Disnay (1901-1966). Za svoj dugogodisnji izvanredno uspjesni rad on je dobio 35 „Oskara“!
– Najbrzi penjac na drvece i svjetski rekorder u ovoj disciplini je Kanadjanin Kelly Stanley. On se na jednoj smotri, 1968. godine, u Queenslandu, u Australiji, uzverao na 27,5 metara visoko stablo bora za svega 36 sekundi.
– Najbolje vrijeme, postignuto u trcanju na snijeznim krpljama na jednu milju (1609 metara) i u dubokom snijegu je pet minuta i 18,6 sekundi. Taj Svjetski rekord postavio je Amerikanac Clifton Cody u okolini New Havena, 19.februara 1939. godine.
– Najbrzi brijac za kojeg se zna, svjetski rekorder u brzom brijanju je Englez Gerry Harley. On je za 60 minuta obrijao 130 ljudi.
– Juznoafrikanac Filip Rabinovic postao je najbrzi stogodisnjak na svijetu. Rabinovic je stotinu metara pretrcao za 30,86 sekundi, cime je nadmasio dotadasnji rekord od 36,19 sekundi Austrijanca Ervina Jaskulskog. Rabinovic, koji jos uvijek radi kao knjigovodja za svoju kcerku, dnevno prepjesaci barem sest kilometara, a vec je upisan u Ginisovu knjigu rekorda kao najstariji takmicar u brzom hodanju.
– Iz jednog jedinog duvanskog izdaha, japanski nikotinomanijak Ačihiro Nakamura načinio je 441 kolut dima.
– Englez Sajmon Džons pjevao je bez prestanka 132 časa i 45 minuta.
– Najduzi automobil ikada napravljen je limuzina na 26 tockova, duga 30,48 metara, koju je nacinio Dzej Orberg iz Kalifornije. Ta limuzina ima bazen za kupanje i dasku za skokove u vodu, i vodeni francuski krevet. Moze da se vozi kao celina ili da se povija u sredini kao tramvaj.
– Najizdrzljiviji automobil: Najveca poznata kilometraza za neki automobil iznosi 1,906.879 km, koliko je nesumnjivo prevalio Mercedes 180 D Roberta Rajlija. Automobil je proizveden 1957. god. i ta kilometraza je napravljena do 1978. godine. Kasnija sudbina vozila je nepoznata…
– Najduži hamburger na svijetu je žvakalo 70 osoba.
– Teksašanin Tom Nil je za 28 sekundi progutao 10 metara špageta.
– Gutačica plamena Džin Čepmen iz Glazgova uspješno je u ustima ugasila plamen sa 1.921 baklje.
– Cetrnaestogodisnji Indijac Akas Gupta vlasnik je Ginisovog rekorda u ispisivanju teksta na zrnu pirinca. On je, bez ikakvih optickih pomagala na samo jednom zrnu pirinca ispisao 12.584 slovnih znakova. On je 484 puta ispisao 26 slova abecede, za sta mu je trebalo samo sat i po, a pri tom je koristio mastilo i jednu spajalicu za papir kojom je pri pisanju pridrzavao zrno. (2003)
– 1996. godine u Bosni i Hercegovini je stopa nezaposlenosti iznosila 75%. (Ginisova knjiga rekorda, kategorija najveca nezaposlenost)
– Ginisov rekorder u brzom postavljanju stola za ručavanje je drvarčanin Slavko Lukač trenutno zaposlen kao konobar u hotelu u Oslu. On je, sto za ručavanje za deset osoba postavio za tri minuta i 15 sekundi. Na stolu je imao deset garnitura sa po tri tanjira, deset kompleta sa po dvije čaše, escajg sa ukupno 50 noževa, viljuški, kašika i kašičica i deset salveta, zatim garniture za so i biber, te vazu sa cvijećem.
– SAN HOZE, Kalifornija, jul 2004. – Kompanija Cisco Systems, Inc. je objavila da je organizacija Guinness World Records potvrdila da je Cisco Carrier Routing System (CRS-1) Internet ruter najvećeg kapaciteta koji je ikada realizovan, sa brzinom od 92 terabita (92 triliona bitova u sekundi) ukupnog protoka, dizajniran da omogući do 100 puta veći kapacitet od ranijih uređaja. Cisco CRS-1 time postaje prva mrežna tehnologija koju priznaje organizacija Guinness World Records, svjetski autoritet za rekordna dostignuća.
– Najduzi rezanci na svijetu su oni koje je izradio italijanski kuvar Nikola Avantadjjato a izmjerena duzina im je iznosila 128.7 metara. (maj, 2005. godine)